Мета: - педагогічне спонукання до самовиховання моральної стійкості, волі,
цілеспрямованості, мужності, почуття обов'язку, патріотизму і відповідальності
перед суспільством.
- формування комунікативних умінь; розвиток пізнавальних
процесів, уміння висловлювати свої думки, почуття.
Обладнання: презентація кожної групи, вінок,
стікери з надписами, відеофільм «Уроки патріотизму».
Тип заняття: інтерактивне заняття з
елементами дебатів.
Перебіг виховної години:
І.
Організаційний момент.
-
Доброго дня, шановні учні та
гості!
Рада вас вітати!
Підніміть руки ті, у кого гарний настрій!
Підніміть руки ті, у кого тут є друзі!
Підніміть руки ті, хто знає навіщо ми тут зібралися!
ІІ.
Мотивація.
На Сході кажуть ті, хто постійно
потрапляє до халепи, що вони у попередньому житті зрадили Батьківщину.
Це уявлення червоною ниткою
проходить у культурі Індії, Китаю, Кореї, Японії, тобто в тих країнах, де цінується
мудрість.
А чому саме негаразди люди
порівнюють зі зрадою Батьківщини, а не наприклад з крадіжками, брехнею,
наклепом?
Скажіть, а зрада – це вчинок,
який має зворотній напрямок?
Зараз постійно лунали слова:
шкода, зло, втрата, безнадія. Сумні слова, але вони не так просто виникають у ваших думках.
Ще в сиву давнину, коли людина
вийшла з тваринного світу, дуже багато залежало від підтримки один одного. Тоді
ще не було винайдено вогонь, його брали у дерева, в яке вдарила блискавка, в
степу, який горів від літньої спеки. Дуже обережно піклувалися за вогнем і
підтримували його цілодобово. Від тепла,
що давало багаття, залежало життя всього стада, а потім і племені. Людину, яка
допустила загасання, виганяли і вона ставала легкою здобиччю диких
тварин. Цієї участі боялися всі, тому що це було самим страшним покаранням. А
стадо, яке залишилося без тепла, могло не прокинутися вранці.
Такі почуття поступово
трансформуються у дружбу, підтримку,
любов до родини, землі, Батьківщини, а на сучасному етапі ми говоримо про патріотизм.
З вищесказаного, хочу зазначити,
що ці почуття в нас закладено на генетичному рівні, але як розвинені – це вже
інше питання.
Отже, сьогодні ми поговоримо про
патріотизм і розглянемо такі питання:
1. Що означає патріотизм і патріот.
ІІІ.
Основна частина.
Вправа 1.
Робота у групах.
Завдання: перегляньте відео. Дайте
відповідь на такі питання:
1. Що таке патріотизм?
2. Хто такий патріот?
3. В яких випадках почуття
патріотизму вирішує майбутню долю людини?
Заслухати результати роботи
учнів.
Вправа 2.
Обладнання: на ватмані малюнок калини, на
якій не вистачає декількох китиць; червоні стікери у формі ягід калини;
ручки.
Деякі грона калини незаповнені. Вам потрібно написати
на її листочках власне ім’я та свої якості як патріота і наклеїти на вільну
китицю. Таким чином ми поповнимо класний куточок.
(Діти пишуть, клеють, утворюють
китиці та коментують: «Я, _____, справжній патріот своєї держави, тому що……).
Отже,
в Україні підростають достойні патріоти, адже їм притаманні такі риси як… (йде
обговорення).
Ви
– запорука майбутнього нашої держави, її оберіг, так як і ця калина. Від вас
залежить яким буде майбутнє.
Україна прагне стати зразком демократії,
соціальної справедливості та правових гарантій. Такою її можуть зробити тільки
патріоти, люди які вірять в неї!
Вправа 3.
Наступний етап роботи буде
присвячено патріотам України, які приклали і продовжують прикладати багато
зусиль для становлення нашої молодої держави.
Ми
заздалегідь обговорили цю тему з учнями, обрали особистостей, про яких потрібно
знати і шанувати. Ця робота визвала суперечності в нашому колективі. Але ми все ж таки дійшли згоди.
Виступ
груп пройде у формі дебатів, але тільки з представленням аргументів ствердження. Учні працювали групами і
створили свій освітній продукт, який зараз будуть презентувати. Виступи відомі
команда, а питання команди опонентів – ні. Виступ не повинен перевищувати 5 хв.
Групи мають право задавати один одному питання, але не більше 3 хв.
За жеребкуванням
виступають команди таким чином:
1 група - спікер Марина, їй допомагають Ярослав, Олег,
Настя. (М.Амосов)
2 група – спікер Ірина, їй допомагають Кирил, Данило і
запрошений спостерігач Сашко. (Б.Ступка)
3 група – спікер Артем, йому допомагають Ніколь, Влад,
Андрій. (С.Вакарчук)
ІV. Підведення підсумків. Рефлексія.
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12
Вправа 4.
Назвіть факт, пов'язаний із
сьогоднішнім заняттям, який був важливим для вас.
Оцініть чи змінилося ваше
уявлення про почуття патріотизму внаслідок участі в занятті. Для цього поставте
на осі дві відмітки синього кольору, що
значить «раніше» і червоного, що значить «тепер».
Немає коментарів:
Дописати коментар